11 Kasım 2015 Çarşamba

Tuğralı Bileklik

 Zaman içinde gelişen olaylardan buraya pek vakit ayıramadığım doğrudur ve işlerini gerektiği gibi zamanın da ve eksiksiz yapanlara  da gıpta ettiğim. Velhasılı uzun bir aradan sonra hepinize tekrar enerjik bir "MERHABA". 
  Bir dönemin meşhur uğraşlarından olan halen dahi popülerliğini muhafaza eden takı tasarımına dair bir fuzuli işimi sizinle paylaşacağım. Benimki takı tasarımından ziyade birinde gördüğüm sonrasında da farklı materyallerle yaptığım bir bileklik. 
 Üniversitede hazırlık okuduğum yıllarda bir dönem daimi hocamız olan Ayşe hanımın takıları dikkatimi çekerdi. Her gün farklı bir tarz ile birbirinden değişik takılar takardı. Kimilerimiz giyinmeyi bir yaşam biçimi olarak algılıyor, hele ki şimdilerde. Renk, kumaş, doku ve bütünlük uyumu derken ciddi paranın ve zamanın harcandığı bir uğraş. Ne ise biz Ayşe hocaya dönelim, bir gün çok hoş bir bileklik takmıştı; kahve tonlarında, sarkıtları olan bir takı. Hocanın ince bileğinde tahtaya yazı yazarken güzel görünüyordu. İyice inceledikten sonra bilekliği yapabileceğime ikna oldum ve işe koyuldum. 

 Fotoğraflarda yapım aşamalarını ayrıntıları açık, malzemeler sizde de varsa bence sizde işe koyulun. Birebir aynı malzeme olmasa da benzer yapıda olanlarla sizde bu bilekte şık duran bilekliği yapabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder